כל מה שצריך לדעת על המרת כסף בברלין

איך_להמיר_כסף_בבודפשט_

המטבע המקומי בברלין הוא כמובן האירו, המטבע הרשמי של האיחוד האירופי וניתן להחליף מהשקל הישראלי לאירו בקלות כבר בארץ.

מכמה וכמה סיבות אנו ממליצים לכם לעשות את ההמרה לפני הגעתכם ואף לתכנן כמה הייתם מעוניינים לבזבז בזמן שהותכם בעיר.

ראש העיר הקודם של ברלין קלאוס פורפייט אמר ש״ברלין היא עיר ענייה, אך סקסית״. ואכן ברלין היא העיר הכי ענייה בכל גרמניה ורבים מבתי העסק בה מעדיפים להתנהל במזומן ולהימנע מתשלום העמלה לחברת האשראי.

כן, כן בברלין עדיין אוהבים מאוד את המזומן ומעדיפים את צורת התשלום הזו על פני כרטיסי אשראי. בבתי עסק רבים כגון: מועדוני לילה, ברים, חנויות יד שניה, מסעדות ובתי קפה התשלום הוא במזומן בלבד. לכן דאגו שיהיה ברשותכם כסף אמיתי מהרגע שאתם נוחתים בברלין.

 

מאוד חשוב לנו להדגיש את העניין הזה בפניכם, זאת על מנת שלא תמצאו את עצמכם מופתעים אחרי בילוי מהנה בבית קפה חמוד ושיקי במרכז העיר, שבסופו המלצר יסרב לקבל מכם אשראי כמו שאתם רגילים לשלם בתל אביב.

מחשבון לבדיקת שער היורו בהשוואה למטבע ההונגרי בזמן אמת

בחרו במטבע השקלי – במקום המטבע ההונגרי שמסומן באותיות ILS

ההמלצה החמה - להגיע עם יורו מהארץ

בנוסף להמלצה לבצע את ההמרה משקלים לאירו עוד בארץֿ, קבלו מאיתנו עוד טיפ בנוגע לצורך במזומן בכיס.

כדאי מאוד להצטייד בשטרות נמוכים מ- 100 ו- 50 אירו. כך, עם נחיתתכם בברלין, תוכלו להגיע בקלות משדה התעופה לעיר בתחבורה ציבורית או במונית.

במידה ותרצו לרכוש כרטיס לתחבורה הציבורית, חלק מהמכונות האוטומטיות לרכישת כרטיס נסיעה לא מקבלות אשראי אלא מזומן, ולעיתים אף ניתן לשלם רק עם מטבעות ושטרות של 10 ו- 20 אירו בלבד.

במידה ותקחו מונית, לא לכל נהג יש עודף משטרות של 100 והערכות מתאימה תחסוך לכם זמן חופשה יקר. בנוסף, שימו לב, אם תעדיפו לשלם לנהג באשראי, הדבר אפשרי. יחד עם זאת, חשוב שתדעו שתשלום באשראי במוניות בברלין כרוך בתוספת עמלה של 1.5 אירו.

בנוסף לכל האמור, כמובן שישנם בתי עסק נוספים בהם התשלום באשראי הוא אפשרי כמו במוניות. בחנויות, מסעדות ובתי קפה בהם מכבדים אשראי, הכרטיסים המקובלים כאן בד״כ הם ויזה ומאסטרקארד. מעטים מבתי העסק מכבדים בנוסף אמריקאן אקספרס. 

ואם בכל זאת מצאתם את עצמכם זקוקים לעוד מזומן, ניתן למשוך כסף מכספומטים ברחבי העיר. במקרה של משיכה מכספומטו, תמיד בחרו באפשרות להיות מחויבים באירו. האופציה של להיות מחוייבים בשקלים תאפשר לכספומט לבחור בעצמו את שער ההמרה לעומת חברת האשראי שלכם, שלה לרב שערים נוחים יותר.

אופציה נוספת ולעיתים משתלמת יותר היא שירות המרת כסף בעיר, להלן כמה מקומות מומלצים ועדיין זכרו. טבעו של שער המרה הוא להשתנות, כדאי שתכירו מראש את התעריפים, כך תוכלו להשוות ולהנות מתעריפים כדאיים.

המלצה לצ'ינג'רים בברלין

Ria Money Transfer

Friedrichstraße 206, Zimmerstraße 19a, 10117 Berlin

9am–8pm שני- שישי

שבת 10am-8pm

Exchange AG

Bayreuther Str. 37, 10787 Berlin

שני- שישי 10am–6pm

Euro Change

Europa-Center, Tauentzienstraße 9-12, 10789 Berlin

שני- שבת 9am–8pm

 
תשתף, אל תיהיה בונקר 😎