נא להתלבש בהתאם! כל מה שצריך לדעת על מזג אוויר בברלין

rsz_photo-1552553302-9211bf7f7053_1

בגרמניה ישנו ״חוק״ שאומר ״אין דבר כזה מזג אוויר לא טוב, יש רק בחירת בגדים לא מוצלחת״.לכן, לא מבטלים כאן תוכניות בגלל מזג האוויר, אלא מתלבשים בהתאם לתחזית. הסיורים שלנו מתקיימים כל השנה ובכל טמפרטורה ובנוסף, יש כאן תמיד והרבה מה לעשות ואיפה לבלות בחורף, בקיץ, בסתיו ובאביב.

על מנת שתוכלו להנות משווקי חג המולד, יעד מועדף על המבלים בברלין בחורף, כמו מאחת האטרקציות כאן בקיץ, סדרנו לכם את השמש, הגשם והעננים על פני לוח השנה המקומי.

המזג האוויר בברלין לשבוע הקרוב!

booked.net

מזג אוויר בברלין בקיץ

הקיץ בברלין שונה מהקיץ בישראל וכאן זוהי העונה הגשומה יחד עם גלי חום לפרקים. יוני ויולי הם החודשים הגשומים ביותר בלוח השנה עם 20 ימי גשם בממוצע. פרקי הגשם עלולים להיות חזקים ואף כבדים לצד טמפרטורות נוחות עד גבוהות, ממש כמו המונסונים בתאילנד.

גלי חום עם טמפרטורות שמגיעות קרוב ל- 40 מעלות מתרחשים כאן בין החודשים יולי לספטמבר בממוצע של שניים עד ארבעה גלים בכל עונה. אורך גלי החום נע בין מספר ימים בודדים לעד שבוע שלם וביניהם הטמפרטורות חוזרות לטווח נוח מאוד באזור ה- 25 מעלות. זאת אומרת שבברלין במהלך חודשי הקיץ ישנה הקלה משמעותית בין גל חום למשנהו. מסיבה זו אין בדירות ומלונות רבים בעיר מזגנים בחדרים וכדאי לבדוק את הימצאותו טרם ההזמנה של מקום הלינה שלכם בתקופה זו.

שימו לב, שמכיוון ששינויי מזג האוויר הם דרסטיים מיום אחד למשנהו ואף באותו היום ניתן לחוות את כל קשת העונות, כדאי לארוז גֿ׳קט לצד גופייה ונעלי אצבע לצד מטרייה.

כמו כןֿ, המלצתנו בעונת הקיץ בברלין, לבדוק מה היא התחזית היומית לפני שאתם יוצאים מהמלון, גם אם בדקתם אתמול בערב. מזג האוויר בברלין אוהב להפתיע, בעיקר בקיץ.

מזג אוויר בברלין בחורף

החורף בברלין מתחיל בנובמבר ומסתיים בסביבות מרץ ומתאפיין בעיקר בשמיים אפורים וקור שיכול להגיע לקיצוני בחודשים ינואר ופברואר.

חורף זו העונה היבשה יותר עם משקעים מועטים. במידה ויורד גשם, לרוב מדובר בטפטוֿף קל ושלג יורד רק לעיתים רחוקות. הסיפור של ברלין בחורֿף הוא הקור. בינואר ודצמבר הטמפרטורה יורדת לאזור האפס ואף מתחת לזה. בפברואר היא עלולה לצלול לעד מינוס עשרים מעלות.

 

כאמור, חיים ומבלים בברלין בחורף בכל הכוח גם כשהקור קיצוני. לכן כדאי לארוז את הגעטקס מהשמירות בצבא או להתחיל את שופינג החורף שלכם בדרך מהשדה למלון ולרכוש ביגוד תרמי, כפפות וכובע.

שימו לב, מניסיוננו הרב עם מטיילים, המלצתינו החמה מאוד בעיקר לגברים שביניכם, התלבשו חם ואל תנסו להיות גיבורים, את זה תשאירו לצ’ייסרים בבר בערב.

מזג אוויר בברלין בסתיו ובאביב

הסתיו והאביב בברלין הם עונות אמיתיות שניתן להרגיש ולראות לצד טמפרטורות נוחות שנעות מסביב לעשרים מעלות. 

אמנם רשמית האביב מתחיל מסוף מרץ והטמפרטורות מתחילות לטפס, אך עדיין ניתן לצפות לימים קרירים ולילות עם טמפרטורות מתחת לאפס. בחודשים אפריל ומאי הן בדרך כלל עולות למספר דו ספרתי קריר עד נעים, שמאפשר לטבע בעיר לפרוח במלוא תפארתו ולשמחת האביב להתגנב לכם ללב.

גם הסתיו בברלין היא עונה יפיפיה שמתחילה בד״כ בשלהי ספטמבר עד אמצע נובמבר. הטמפרטורות דומות לאלו של אביב, 20-10 מעלות ובמגמת ירידה. העצים שהתלבשו בחודשי האביב, מתפשטים חזרה ומשילים מעליהם עלים בכל צבעי הקשת.

המלצתינו בתקופה זו היא להצטייד במעיל שמגן גם מפני רוח שעלולה לעיתים להיות חזקה ולצאת לטיול רומנטי רגלי באחד מהפארקים שמפוזרים על פני העיר ולמצוא את עצמכם בתוך ערימות של ״קונפטי״ תוצרת הטבע.

תשתף, אל תיהיה בונקר 😎